כמו הקנאביס, גם הימורים הם תחום בו המשטרה משקיעה משאבים רבים ומאמצים בלתי נלאים, אבל במקום למגר את התופעה הם רק הופכים אותה למחוללת פשיעה, מעצם העובדה שהימורים מוגדרים כעיסוק בלתי חוקי. בינתיים, המונופול הממשלתי הארכאי של מפעל הפיס, ווינר והטוטו, ממשיך לפעול, ואילו המשטרה רודפת את המתחרים של המונופול, במקום לחתור למיסוד ההימורים במסגרת חוקית כפי שמקובל ברוב מדינות אירופה למשל.

בתוך כך, משטרת ישראל בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, חשפו הבוקר שתי פרשות של הימורים לא חוקיים, האחת של יאל"כ בצפון הארץ, והאחרת במחוז ירושלים (1 דצמבר).

כוח משימה למאבק בתופעת ההימורים ברשת האינטרנט ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עצר בתום חקירה סמויה שבעה חשודים לחקירה באזהרה ועיכב ארבעה נוספים בגין חשד לביצוע עבירות של ארגון וניהול הימורים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות לפי פקודות מס הכנסה וחוק איסור הלבנת הון. נגד החשודים נטען כי הם מעורבים בארגון הימורים בלתי חוקיים בין השנים 2014 – 2019.

על פי המשטרה ורשות המסים, החשודים, עסקו כל אחד על פי חלקו, בהפעלת אתרי הימורים באינטרנט כשהם גובים סכומי כסף באמצעים מקוונים ואלה על פי החשד מועברים לאתרי ההימורים באמצעות שיטות מתוחכמות על מנת להסתירם מרשויות האכיפה.
לכתבה המלאה לחץ כאן

No comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *